Licznik odwiedzin


3 czerwca - pracowity dzień Dzieci i Młodzieży z Jurajskiego Klubu Oyama Karate
W dniu 03.06.2015 roku Dzieci i Młodzież z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu zademonstrowały pokaz Oyama Karate na zaproszenie pań nauczycielek wf mgr Sabiny Spiżewskiej i mgr Marzeny Bigaj z Gimnazjum w Sułoszowej.

Przed pokazem zostały wyświetlone efektowne zdjęcia oraz film z zawodów z wypowiedziami Jurajskich Karateków. przygotowany przez młodzież ze Sułoszowej. Pokaz się Wszystkim podobał a warto zaznaczyć, że sala gimnastyczna była wypełniona po brzegi. Cieszy fakt , że Nauczyciele tak świetnie promują aktywność i doceniają osiągnięcia swoich uczni rodzeństwa Sempai Alicji Milej i Miłosza Mileja ze Sułoszowej.

0pokazy.JPG


Po pokazie zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek gdzie można było porozmawiać w przyjemnej atmosferze. W tym samym dniu odbył się również pokaz w Szkole Podstawowej w Laskach gdzie uczęszcza Sempai Gabriel Wolnicki.

Dziękujemy Wszystkim Rodzicom i Karatekom za wspólne pokazy Oyama Karate .

OSU !!!!
Czytaj więcej...


Bardzo udane VII Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko-CzęstochowskiejW dniu 06.06.2015 roku w Olkuszu odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko-Częstochowskiej Oyama Karate dzieci i Młodzieży w konkurencjach: Kata i Kobudo. Mistrzostwa odbyły się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Pana Romana Piaśnika.7jura.jpg
Czytaj więcej...


Zapraszamy na Mistrzostwa Jury!
nowy-plakat-vii-jura-ok.jpgWielki Sukces Karateków z Jurajskiego Klubu w Otwartym PE i XX MP.
1-złoto, 2-srebra, 6-brązowych medali !!!


pe-1.jpeg


W dniach 23-24 maja 2015 roku, w Wieliczce, Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” odbyły się zawody Otwartego Pucharu Europy OYAMA IKF i XX Otwartych Mistrzostw Polski OYAMA PFK w konkurencjach: Kata, Knockdown, Semi-knockdown i Lekki Kontakt. Jurajski Klub Oyama Karate w Olkuszu reprezentowało 16 zawodników przygotowanych przez Sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan, który pełnił funkcję sędziego w Kata i Kumite, kierownikiem kadry i zawodniczką była Kinga Skalniak, obsługę fotograficzną pełniła pani Marata Skalniak.pe2.jpg
Czytaj więcej...


10 medali na MPP w Kumite
Dnia 25.04.2015 r., w Tarnowie, w hali sportowej „Jaskółka” TOSiR odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej Związku Sportowego OYAMA PFK w konkurencjach Kumite. Wystartowało w nich 216 zawodników z 20 klubów. Wspaniale spisali się zawodnicy Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu przygotowani przez Sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan.

dsc_0150.JPG
Czytaj więcej...


Kazimierz Skalniak członkiem Gminnej Rady Sportu w Olkuszu
W Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz odbyło się pierwsze posiedzenie Gminnej Rady Sportu. Uroczystego otwarcia posiedzenia dokonał burmistrz Miasta i Gminy Roman Piaśnik, który wręczył prezesowi Jurajskiego Klubu Oyama Karate Kazimierzowi Skalniakowi (4. dan) akt powołania na członka Gminnej Rady Sportu w Olkuszu. Rada Sportu jest organem opiniodawczym i doradczym burmistrza w zakresie kultury fizycznej i sportu. Jest powoływana na czteroletnią kadencję. Powołanie jest wyróżnieniem dla Kazimierza Skalniaka i dla wszystkich osób związanych z Jurajskim Klubem Oyama Karate w Olkuszu. 50-letni sensei Skalniak funkcję prezesa klubu znakomicie łączy z rolą szkoleniowca. Jego podopieczni od lat zdobywają laty na krajowych i zagranicznych arenach.
Czytaj więcej...


Bardzo ładnie spisali się Karatecy z Olkusza na XX Mistrzostwach w Chrzanowie.
W dniu 11 kwietnia 2015 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej MOKSiR w Chrzanowie odbyły się XX Otwarte Mistrzostwa Zagłębiowskiego Klubu Oyama Karate w Kata. Organizatorem tej udanej imprezy był Zagłębiowski Klub Oyama Karate na czele z Shihan Pawłem Pajdakiem 5 dan.

dsc_0149.JPG


W mistrzostwach wzięło udział 154 zawodniczki i zawodników z m.in. takich miejscowości jak: Chrzanów, Krzeszowice, Sosnowiec, Trzebinia, Brzeszcze, Oświęcim, Olkusz, Zadroże, Zagórowa, Jangrot, Glanowów, Gorenice.
Czytaj więcej...


Profesjonalny sprzęt sportowy dla ćwiczących w Zespole Szkół w Zadrożu
Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Zadrożu Renata Żelazna widząc zaangażowanie oraz potrzebę wzbogacenia i urozmaicenia zajęć treningowych dla dzieci i młodzieży opracowała, a następnie złożyła wnioski o zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej w wyniku czego pozyskała środki finansowe, które przeznaczyła m.in. na zakup worków treningowych wraz z uchwytami, tarcz oraz łap trenerskich renomowanej marki firmy sportowej, które przeznaczyła dla trenujących karateków z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate.
dsc_0425.JPG
To dzięki Pani Dyrektor coraz więcej słychać o małej wsi o wdzięcznej nazwie Zadroże w gminie Trzyciąż, która takimi poczynaniami wspiera i krzewi rozwój kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży odrywając ich od komputerów i telewizorów. Za ten wielki dar serdecznie dziękuje Zarząd Klubu Jurajskiego Klubu Oyama Karate. OSU !!!!Sensei Kazimierz Skalniak bardzo DZIĘKUJE !!!
Z okazji 50 urodzin (04.03) Sensei Kazimierza Skalniaka dzieci i młodzież oraz rodzice sprawili miłą niespodziankę wręczając piękny bukiet kwiatów wraz z życzeniami oraz wyjątkowym upominkiem na którym min. znajduje się piękny cytat:

" Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić,
Nie idź przede mną, bo nie mogę za Tobą nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
- Albert Canus


dsc_0325m.jpg


Sensei ze wzruszeniem podziękował za pamięć i życzenia oraz piękne Sto lat odśpiewane przez Wszystkich - trochę z żalem wspomniał, że 50 lat minęło jak jeden dzień, to było bardzo aktywne 50 lat i szczęśliwe. OSU !!!
Czytaj więcej...


Nagrody Starosty za 2014r. dla Jurajskich Karateków z Olkusza
23 marca 2015 roku , najlepsi zawodnicy Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu (Klub posiada Licencje Związku Sportowego OYAMA Polskiej Federacji Karate) otrzymali Nagrody Starosty Olkuskiego za szczególne osiągnięcia sportowe w 2014 roku. Nagrody wręczał Pan Starosta Paweł Piasny, który gratulował wszystkim odniesionych sukcesów.
Wszyscy Laureaci mają na swoim koncie bardzo duże osiągnięcia sportowe, nagrodzeni to Mistrzynie i Mistrzowie Polski w Kata oraz w Kumite(walki) oraz zwycięzcy i medaliści turnieji regionalnych. Osiągnięte sukcesy to wynik ciężkiej pracy na treningach 3 razy w tygodniu i więcej.

dsc_0415.JPG
Czytaj więcej...


Ogromny Sukces Olkuszan na XXI Mistrzostwach Polski OYAMA Karate w Kata
10 medali !!! / 3-złote, 6-srebrnych, 1-brązowy, 2-czwarte miejsca /.
Kolejny znakomity sukces Dzieci i Młodzieży z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu (Klub posiada Licencję Związku Sportowego OYAMA Polskiej Federacji Karate). 13 osobowa kadra została przygotowana przez Sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan. - który ze względów zdrowotnych, nie mógł tym razem wziąć udziału w tych prestiżowych
Mistrzostwach. Funkcję Dyrektora Kadry pełniła Wice Prezes Klubu Pani Marta Skalniak, a kierownikiem była Sempai Kinga Skalniak 1 kyu. Oczywiście podziękowania należą się wszystkim Rodzicom za przyjazd i opiekę nad swoimi pociechami.

dsc_0276m.jpg


XXI Mistrzostwa Polski OYAMA Karate w Kata odbyły się w dniu 07.03.2015 r., w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kole, wystartowało blisko 200 zawodników z 27 klubów. Organizatorem był Kolski Klub Sportów Walki z Państwem Marleną i Krzysztofem Wojewoda na czele, a współorganizatorem MOSiR w Kole. Honorowy Patronat nad Mistrzostwami objęli Senator RP Pan Ireneusz Niewiarowski oraz Burmistrz Miasta Koła Pan Stanisław Maciaszek. / galeria /
Czytaj więcej...


Wspaniałe Ferie Dzieci i Młodzieży w Ustrzykach Dolnych. Bieszczady odwiedzone!!!
Od 14 lutego 2015r. do 20 lutego 2015r. liczna grupa dzieci i młodzieży z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu (zorganizowane przez licencjonowany klub Związku Sportowego Oyama Polskiej Federacji Karate), z Gminy Olkusz, Powiatu Olkuskiego, Gminy Trzyciąż i Powiatu Krakowskiego aktywnie wypoczywała w Ustrzykach Dolnych – miasto w woj. podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż (rzeka która uchodzi do Dniestru i wpływa do Morza Czarnego. Jedyna rzeka w Polsce która nie wpływa do Morza Bałtyckiego).

dsc_0847a.jpg


Uaktualnienie: Galeria zdjęć
Czytaj więcej...


Gala za 2014r. - 25 medali na MP i PP w Kumite i Kata / IX miejsce - w OYAMA PFK
W ZS w Zadrożu,17.01.2015 roku odbyła się Gala Laureatów Jurajskiego Klubu Oyama Karate W Olkuszu - czyli zawodników, którzy w 2014 r. mieli największe osiągnięcia sportowe (medaliści MP, PP w Kata i Kumite. Medaliści Mistrzostw regionalnych, uczestnicy pokazów Oyama Karate oraz uczestnicy obozów sportowych letnich i zimowych).

dsc_0995m.jpg


Zanim przystąpiono do wręczania statuetek Sensei Skalniak przybliżył wszystkie najważniejsze wydarzenia w 2014 roku, a było ich ponad 20!, zawodnicy Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu zdobyli tylko na MP i PP 25 medali!!! Jurajski Klub znajduje się w ścisłej czołówce Najlepszych Klubów w Polsce – zajęliśmy - 9 miejsce. Zarząd pamiątkowe nagrody przyznał 19 zawodnikom oraz wyróżnił 8.
Czytaj więcej...


V Jurajska Olimpiada OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży


W dniu 17 stycznia 2015 r. na hali sportowej przy Zespole Szkół w Zadrożu pod honorowym patronatem Wójta Gminy Trzyciąż Pana Romana Żelaznego odbyła się V Jurajska Olimpiada OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży. Organizatorem Olimpiady był Jurajski Klub OYAMA Karate w Olkuszu z sensei Kazimierzem Skalniakiem 4dan na czele, współorganizatorem Gmina Trzyciąż oraz BiOAK Gminy Trzyciąż, natomiast partnerem Olimpiady był Zespół Szkół w Zadrożu wraz z Panią Dyrektor Renatą Żelazną. Olimpiadę swoim sponsoringiem objęła firma SOK-POL II z Krakowa oraz sklep sportowy Pablo Sport z Olkusza. Patronat medialny objęły „Wieści Wolbromskie” oraz telewizja internetowa „Olkusz.tv”.

dsc_0815m.jpg


Od godz. 10.00 w szranki sportowe stanęło 72 zawodniczki i zawodników, głównie z powiatu olkuskiego oraz krakowskiego, między innymi z takich miejscowości jak: Zadroże, Zagórowa, Imbramowice, Glanów, Jangrot, Wolbrom, Olkusz, Klucze, Bolesław, Bukowno, Sułoszowa, Jerzmanowice - podzielonych głównie na kategorie wiekowe.

Czytaj więcej...


XXVI Ogólnopolski Opłatek Sportowców
„Jest to sprzyjająca sposobność, aby podziękować Bogu za dar sportu, przez który człowiek ćwiczy swoje ciało, rozum i wolę, uznając, że każda z tych władz jest darem Stwórcy”
Jan Paweł II


oyama-oplatek.JPG


W dniu 10 stycznia 2015 r. 46 osób z „Jurajskiego Klubu OYAMA Karate” wraz z prezesem i trenerem sensei Kazimierzem Skalniakiem 4dan i wiceprezes panią Martą Skalniak na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Pana Romana Piaśnika i Katolickiego Stowarzyszenia Sportowców Rzeczpospolitej Polskiej uczestniczyło w zorganizowanym w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu XXVI Ogólnopolskim Opłatku Sportowców, który swoim patronatem objął Jego Ekscelencja ks. bp Grzegorz Kaszak – Ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej.
Czytaj więcej...


V Jurajska Olimpiada Oyama Karate Dzieci i Młodzieży
plakat-17012015.jpgIV SPORTOWE WAKACJE JURAJSKIEGO KLUBU OYAMA KARATE – USTKA 2015


ustka-wakacje-oyama.jpg


TERMIN : 28 czerwca 2015 r. do 9 lipca 2015 r. ( wyjazd 28 czerwca – niedziela – rano , zbiórka na parkingu „Budowlanka”- powrót – 9 lipca po śniadaniu , suchy prowiant na drogę, planowany przyjazd do Olkusza wieczorem ”Budowlanka”)

MIEJSCE : USTKA
- miasto położone przy ujściu rzeki Słupi do morza Bałtyckiego. Urokliwy port rybacki z kamiennym molo, malowniczą latarnią morską i innymi ciekawymi zakątkami. Okolice Ustki charakteryzują się urozmaiconym wybrzeżem, piaszczystymi i szerokimi plażami z łagodnym zejściem do morza. Atmosfera nadmorskiego kurortu, powietrze przepojone jodem i sosnowe lasy.
Czytaj więcej...


Życzenia
zyczenia-bn-2014.jpgEGZAMIN ZDANY – bariery pokonane !
17.12.2014r. Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan (Mistrz Świata z Nowego Jorku 94 r.) przeprowadził egzamin na stopnie uczniowskie „kyu”.

Karateków z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu przygotował sensei K.Skalniak 4 dan, egzamin odbył się w ZS Nr. 4 (Budowlanka).

Każdy egzamin wymaga skupienia, koncentracji, oczywiście przygotowania fizycznego i psychicznego, dzieci i młodzież z powagą podeszły do tego wyzwania.

egz-122014-41m.png
Czytaj więcej...


Aż 6 MEDALI! JURAJSKICH KARATEKÓW - XV PUCHAR POLSKI w Jeleniej Górze
Świetnie spisali się zawodnicy z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w XV Pucharze Polski Juniorów i Seniorów w Oyama Karate 22.11.2014r. w Jeleniej Górze, którzy wywalczyli aż 6 medali !: 4 srebrne i 2 brązowe.

jelenia_gora_2014.JPG


Srebro zdobyli: Weronika Furman, Patrycja Gut, Miłosz Milej, Maria Świda a brąz : Karolina Pasek, Jakub Jurczyk, IV miejsce zajął : Grzegorz Furgaliński.
Czytaj więcej...


4 medale na Podkarpaciu !!!

4 medale !!! Walecznych i Ambitnych Karateków z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate przygotowanych przez Sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan, 26.10 2014 roku w Tarnobrzegu na Otwartych Mistrzostwach Podkarpacia OYAMA Karate w Kumite.


tarnobrzeg_2014.jpg
Czytaj więcej...


Znakomity pokaz Dzieci i Młodzieży z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate

14.10.2014 r. odbyło się otwarcie nowej sali gimnastycznej w Zadrożu, Gmina Trzyciąż.

hala-zadroze-otwarcie.jpg


Po uroczystej mszy świętej odprawionej przez księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka nastąpiło symboliczne otwarcie sali gimnastycznej przez dostojnych gości: Panią Lidię Gądek-Posłankę na Sejm RP, Pana Andrzeja Harężlaka – Wicewojewodę Małopolski, Pana Aleksandra Palczewskiego – Małopolskiego Kuratora Oświaty, Pana Romana Żelaznego – Wójta Gminy Trzyciąż, Pana Lucjana Gajdę - Przewodniczącego Rady Gminy Trzyciąż. Po oficjalnych przemówieniach w/w gości nastąpiła część artystyczna w której udział również wzięli nasi utytułowani zawodnicy Jurajskiego Klubu OYAMA Karate, wykazując się dużą dojrzałością i opanowaniem, Mistrzowie Europy. Polski oraz regionalnych Mistrzostw nie zawiedli!!! Pokaz został przyjęty gromkimi brawami.
Czytaj więcej...


Zaczynamy treningi - zapraszamy! Zapisy trwają.
Zapisy: sensei K.Skalniak 4 dan - trener mistrzów Europy i Polski, menedżer sportu - zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych

Pierwszy trening i pokaz odbędzie się 10.09.14r. w Zespole Szkół nr 4 w Olkuszu (Budowlanka) godz. 18.00.(środa)
Zajęcia gr.początkująca.: pon.i śr.18.00-19.00

Zadroże: rozp. 09.09.14r. - godz.18.00.(wtorek- nowa hala gimnastyczna !!!)

OYAMA Karate trenujemy w Olkuszu ponad 20 lat !!!
Czytaj więcej...


Wspaniały obóz Karateków z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu nad Morzem Bałtyckim w Kołobrzegu


Od 01 lipca do 13 lipca w Kołobrzegu nad Morzem Bałtyckim wypoczywali i trenowali karatecy z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu wraz z przyjaciółmi. Organizatorem był Jurajski Klub Oyama Karate w Olkuszu kierowany przez sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan pełniącego na obozie funkcję kierownika obozu, wychowawcami były: pani mgr Marta Skalniak, pani mgr Dorota Czerwińska oraz sempai Dorota Skalniak 1 kyu.
oboz-kolobrzeg.jpg
Czytaj więcej...


Egzamin Dzieci i Młodzież z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu
25.06.2014roku odbył się egzamin Dzieci i Młodzież z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu w ZS Nr 4.

oyama-26062014-03.jpg


Liczna grupa Dzieci i Młodzieży z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu przystąpiła do egzaminu na wyższe stopnie szkoleniowe „kyu”. Egzamin przeprowadził sensei Kazimierz Skalniak 4 dan. Przed rozpoczęciem egzaminu miłą niespodziankę sprawili Młodzi Karatecy na pewno z inicjatywy Rodziców wręczając piękny bukiet i okazałą statuetkę jako podziękowanie za wspólnie przetrenowany rok szkoleniowy i wspólnie osiągnięte sukcesy oraz świetną przygodę. Sensei Kazimierz Skalniak ze wzruszeniem podziękował Wszystkim, zaznaczając, że sukcesy i świetna atmosfera to również zasługa Rodziców.
Czytaj więcej...


Pracowity rok świetnie zakończony!!!
Bardzo udane VI Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko -Częstochowskiej w OYAMA Karate. Olkusz 21.06.2014rok.

dsc09958m.jpg


21.06.2014 roku w Olkuszu w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR , odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko-Częstochowskiej w OYAMA Karate w konkurencjach Kata i Kobudo pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Pana Dariusza Rzepki . Organizatorem tych bardzo udanych zawodów był Jurajski Klub Oyama Karate w Olkuszu z Sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan na czele oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu kierowany przez Pana Dariusza Murawskiego.

W zawodach wystartowało prawie 90 zawodników z Zagłębiowskiego Klubu Oyama Karate z oddziałami w Krzeszowicach, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Klubu Oyama Karate - Brzeszcze z oddziałami Łęki, Nowa Wieś oraz Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu z odziałem w Zadrożu.
Czytaj więcej...


Dynamiczny pokaz w SZ w Przegini 15.06.2014 roku
dsc09297m.jpg


Na zaproszenie organizatorów na czele z Panem Dyrektorem ZS w Przegini Robertem Luty oraz Panią Wicedyrektor Tatianą Saternus - Jurajski Klub Oyama Karate w Olkuszu pod przewodnictwem sensei Kazimierzem Skalniaka wraz z liczną grupą dzieci i młodzieży umilili czas wszystkim licznie zgromadzonym gościom i mieszkańcom Przegini demonstrując dynamiczne techniki Oyama Karate.
Czytaj więcej...


Ładne egzaminy Kingi i Alicji
img_9470m.jpg


Bardzo ładnie zdany egzamin w Krakowie 13.06.2014 roku Kingi Skalniak na 1 kyu i Alicji Milej na 2 kyu przed Hanshi Janem Dyduchem 8 dan w Krakowie.
Czytaj więcej...


Bardzo udane Mistrzostwa Polski Południowej OYAMA Karate w Kumite!!!!
31.05.2014roku w Olkuszu w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR, odbyły się II Mistrzostwa Polski Południowej OYAMA Karate w konkurencjach Kumite pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz OYAMA Polskiej Federacji Karate. Organizatorem tych bardzo udanych zawodów był Jurajski Klub Oyama Karate w Olkuszu z Sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan na czele oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu kierowany przez Pana Dariusza Murawskiego.
Czytaj więcej...


Mistrzostwa Polski Południowej OYAMA KARATE w Kumite

»» WYNIKI MPP 2014 ««.jpgUdane egzaminy na stopnie uczniowskie
W ładnym stylu egzamin zdało ponad 50 dzieci i młodzieży z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu – egzamin przeprowadził Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan, który chwalił zdających oraz sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan za przygotowanie.

egzamin-05-22014.jpg


07.05.2014 roku w ZS Nr4 (Budowlanka) odbył się egzamin na stopnie uczniowskie "kyu" przed Shihan Andrzejem Pierzchałą 6 dan z Krakowa - Dyrektor IKF ds. szkoleniowych (Mistrz Świata w KNOCKDOWN z Nowego Jorku, 94 rok).
Czytaj więcej...


6 medali na Mistrzostwach Polski OYAMA Karate w Kumite
andrychow2014.jpg


Sukces ambitnych i walecznych Karateków Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu !!! kadra wróciła z 6 medalami ! /2-srebrne, 4-brązowe/ z Mistrzostw Polski w walce w Andrychowie 12 kwietnia 2014 roku.
Czytaj więcej...


13 medali na Mistrzostwach Polski
13 MEDALI !!! 3-złote, 7-srebrnych, 3-brązowe. Znakomity występ Karateków z Jurajskiego Klubu na XX Mistrzostwach Polski Oyama Karate w Kata, 29.03.2014 r. w Tychach.

Karatecy Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu przygotowani przez sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan i sempai Kinge Skalniak 2 kyu, osiągnęli kolejny znakomity wynik 29.03.14r. tym razem na XX Mistrzostwach Polski Oyama Karate w Kata, w których wystartowało 192 zawodników i zawodniczek z 26 klubów Oyama karate. Na MP każdy Klub może w jednej kategorii wystawić maksymalnie dwóch najlepszych zawodników, poziom zawodów jest bardzo wysoki, zawody są rozgrywane systemem pucharowym-przegrany odpada, wszyscy Olkuscy zawodnicy stoczyli po kilka pojedynków zanim dostali się do strefy medalowej.

dsc08052.JPG
Czytaj więcej...


Nagrody Starosty za 2013r. dla naszych karateków
dsc07920m.jpg


28 marca 2014 roku w Starostwie Powiatowym w Olkuszu, najlepsi zawodnicy Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu otrzymali nagrody Starosty Olkuskiego za szczególne osiągnięcia sportowe w 2013 roku. Nagrody wręczała Pani Starosta Barbara Rzońca, która gratulowała wszystkim odniesionych sukcesów.
Czytaj więcej...


Młodzi Karatecy Jurajskiego Klubu Oyama Karate Zdali Egzamin !!!
dsc07835-www.jpg 26.02.2014 roku odbył się egzamin na stopnie uczniowskie "kyu" przed Shihan Andrzejem Pierzchałą 6 dan z Krakowa-Dyrektor IKF ds.szkoleniowych (Mistrz Świata z Nowego Jorku ,94 rok). Grupa ponad 50 osób została przygotowana przez sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan, zdawały dzieci i młodzież z Powiatu Olkuskiego a także z Powiatu Krakowskiego. Cieszy również podjęcie wyzwania przez ambitne dzieci z Gminy Trzyciąż. Emocje jak przed każdym tego typu wyzwaniem są duże, lecz trzeba przyznać, że młodzi karatecy wykazali się dużym opanowaniem i dojrzałością. Nawet 5 latki które mają za sobą udział w Olkuskiej Olimpiadzie w grudniu 2013 roku pokazały, że rozumieją obecne wyzwanie i w skupieniu, bez przerażenia przystąpiły z wiarą w siebie do egzaminu i zdały go bardzo ładnie. Doświadczenie zdobyte startem w Olimpiadzie znacząco podniosło poziom wszystkich zdających.
Czytaj więcej...


Zapisy - nie tylko dla klubowiczów - na III Letni Obóz Oyama Karate w Kołobrzegu
Kolejny wyczekiwany letni obóz odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 1 lipiec 2014 r - 13 lipiec 2014 r. ( 13 dni/ 12 nocy) - ODPOCZYWAJ Z NAJLEPSZYMI!

kolobrzeg.jpg


Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych (nie tylko klubowiczów) do udziału w III Letnim Obozie Oyama Karate Naszego klubu. W tym roku jedziemy do świetnego Ośrodka "Conrad" w Kołobrzegu o wysokim standardzie. Ilość miejsc jest ściśle ograniczona. Wysoko kwalifikowani, doświadczeni i sprawdzeni wychowawcy / instruktorzy / pedagodzy.

Kontakt telefoniczny przez cały czas : 605-624-414 sensei Kazimierz Skalniak 4 dan.Kolejne Wspaniałe Ferie Dzieci i Młodzieży
dsc07616.JPG

Od 1 lutego 2014r. do 8 lutego 2014r. liczna grupa dzieci i młodzieży z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu z Gminy Olkusz, Powiatu Olkuskiego, Gminy Trzyciąż i Powiatu Krakowskiego aktywnie wypoczywała w Szczawnicy (430-510 m. n.p.m) - mieście uzdrowiskowym, położonym w Beskidach Zachodnich między Pieninami a pasmem Radziejowej (Beskid Sądecki) nad potokiem Grajcarkiem, który jest prawym dopływem Dunajca, w powiecie nowotarskim.
Czytaj więcej...


Gala Laureatów 2013 roku! Słyszeli o nas w Paryżu na Sorbonie!
24.01.2014 roku odbyła się II Gala Laureatów 2013 roku - Najlepszych Sportowców Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu w restauracji "Olimpijka" MOSiR.

dsc_0235m.jpg


Organizatorem był Zarząd Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu na czele z Prezesem sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan, który dokonał oficjalnego otwarcia Gali.
Czytaj więcej...


Udana Olimpiada Oyama Karate Dzieci i Młodzieży
z powiatu olkuskiego i krakowskiego.

7 grudnia 2013 roku w Olkuszu w Hali Sportowo-Widowiskowej odbyła się
IV Olkuska Olimpiada OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży.

olimpiada2013olkusz-102m.jpg


Organizatorami Olimpiady byli Jurajski Klub Oyama Karate w Olkuszu kierowany przez sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan i MOSiR w Olkuszu zarządzany przez pana dyrektora Dariusza Murawskiego.

Olimpiada zgromadziła prawie 70 zawodników z terenu Miasta i Gminy Olkusz oraz powiatu olkuskiego a także spoza niego.
Czytaj więcej...


Dwa Złota i Srebro w Kumite!
Dwa Złota i Srebro w Kumite na XIV PP w Lublińcu dla Olkuskich Karateków Jurajskiego Klubu OYAMA Karate !

pp-lubliniec-001m.jpg


23 – 24 listopada 2013 roku w Lublińcu odbył się XIV Puchar Polski OYAMA Karate w Kumite. Dwudniowy turniej zgromadził prawie 300 zawodników z ponad 30 klubów z Polski. Bardzo dobry wynik osiągnęła piątka zawodników z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu przygotowanych przez sensei K.Skalniaka 4 dan.
Czytaj więcej...


Mistrzostwa Polski Południowej Oyama Karate w Kumite
Bardzo dobry start karateków z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu na Mistrzostwach Polski Południowej Oyama Karate w Kumite, przygotowanych przez sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan.

wieliczka2013kumite-044m.jpg


Turniej odbył się 20.10.2013 roku w nowoczesnym Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym "Solne Miasto" w Wieliczce. Organizatorem był Wielicki Klub OYAMA z sensei Jarosławem Hebdą 3 dan na czele. W zawodach wystartowało około 160 zawodników z 18 klubów Oyama Karate.
Czytaj więcej...


Międzynarodowy Miting Sportowo-Szkoleniowy OYAMA PFK
img_6224a.jpg W dniach 11-12.10.13 r. w Krakowie odbył się Międzynarodowy Miting Sportowo-Szkoleniowy OYAMA PFK. Główną częścią Mitingu było Seminarium poświęcone Kumite, które odbyło się w sobotę. W całodziennym szkoleniu wzięło udział około 180 osób, w tym: szefowie klubów, kierownicy wyszkolenia technicznego, instruktorzy, sędziowie oraz zawodnicy z kraju i zagranicy.

Hanshi Jan Dyduch 8 dan po uroczystym otwarciu Seminarium, wręczył zaległe certyfikaty mistrzowskie .

Okazały certyfikat podpisany przez twórce stylu -Shigeru Oyama 10 dan i założyciela OYAMA Karate- Hanshi Jana Dyducha 8 dan, potwierdzający zdanie wyczerpującego egzaminu na 4 dan, oraz czarny pas otrzymał sensei Kazimierz Skalniak - Prezes Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu z rąk założyciela OYAMA Karate - Hanshi Jana Dyducha 8 dan. W ten sposób został zamknięty ponad 30 letni etap przygody z karate sensei Kazimierza Skalniaka 4dan.
Czytaj więcej...


ZAPISY: OYAMA KARATE
notatnik.jpg Sensei K. Skalniak 4 dan - trener mistrzów Europy i Polski, menedżer sportu - zaprasza dzieci młodzież i dorosłych.

Jurajski Klub Oyama Karate w Olkuszu jest Największym i Najlepszym klubem Karate , licencjonowanym przez Oyama Polską Federacje Karate oraz Oyama International Karate Federation.

Pierwszy trening i pokaz odbędzie się 11.09.2013r.w Zespole Szkół nr.w Olkuszu (Budowlanka) godz. 18.00. (środa) Zajęcia gr.początkująca:
pon.i śr. 18.00-19.00 dzieci do 13 lat.
Grupa dla młodzieży i dorosłych -zapisy tel.605-624-414, lub kazimierz.skalniak@onet.eu

Zadroże: rozp. 10.09.13r.(wtorek)-godz.18.00.

Zapraszamy i zachęcamy również dziewczyny
Czytaj więcej...


Kinga Kowal Najlepszym Młodzieżowym Sportowcem w 2012r.
kingakowal.jpg


Kinga Kowal zwyciężyła w plebiscycie na Najlepszego Młodzieżowego Sportowca w 2012 roku w Powiecie Olkuskim

Ciężką pracą osiągnęła wiele sukcesów, startując w najważniejszych turniejach w Polsce: Mistrzostwa Polski, Puchar Polski w Kata i Kumite. Na podkreślenie zasługują sukcesy w Kumite. Nikt nie ma wątpliwości ,że realna walka sportowa wymaga odwagi i charakteru. OYAMA Karate jest twardą dyscypliną sportową , a walka kształtuje ciało i umysł oraz uczy szacunku.

Gratulujemy Kindze zwycięstwa !

Można podkreślić, iż tuż za Kingą uplasował się Grzegorz Furgaliński z Zadroża - Mistrz Polski w Kata. Ambitny i pracowity zawodnik JKOK.
W plebiscycie zabrakło – z nieznanych przyczyn – utytułowanych zawodników JKOK: Kingi Skalniak, Weroniki Furman, Miłosza Mileja.

OSU !

/ zobacz i przeczytaj artykuł /
Czytaj więcej...


Bardzo udany wypoczynek Karateków z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu nad Morzem Bałtyckim !


oboz2013-chlapowo-621-m.jpg


Od 29 czerwca do 12 lipca w Chłapowie- Władysławowie w ośrodku wczasowo-kolonijnym "Zibi" nad Morzem Bałtyckim wypoczywali i trenowali karatecy z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu wraz z przyjaciółmi. Organizatorem był Jurajski Klub OYAMA Karate kierowany przez sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan pełniącego na obozie funkcję wychowawcy wraz z sempai Dorotą Skalniak 1 kyu , kierownikiem obozu sportowego była dyplomowana nauczycielka - mgr Marta Skalniak.
Obóz ten był jednocześnie zamknięciem sezonu szkoleniowego 2012/2013, bardzo aktywnego i bardzo udanego.
Czytaj więcej...


34 medale w KATA i KUMITE
img_1445m.jpg

Bardzo udane V Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko-Częstochowskiej w OYAMA Karate, które odbyły się 8 czerwca 2013 roku w Olkuszu w hali MOSiR.
Organizatorem był Jurajski Klub OYAMA Karate w Olkuszu kierowany przez sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan, współorganizatorem był MOSiR w Olkuszu zarządzany przez Pana Dyrektora Dariusza Murawskiego.

Patronat Honorowy nad Mistrzostwami objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Pan Dariusz Rzepka.

W tych jednodniowych zawodach wzięła udział rekordowa liczba zawodników - 286 z 20 klubów z Polski. Bardzo dobrze poradzili sobie karatecy z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu, zdobywając w Kata i Kumite w sumie 34 medale.
Czytaj więcej...


Olkuska Złota "Dwójka" na Mistrzostwach Europy na Białorusi
W dniach 25-26 maja 2013 roku w Witebsku na Białorusi, zostały rozegrane IV Otwarte Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów w OYAMA Karate w konkurencjach: Kata, Semi-Knockdawn i Knockdawn.

Wspaniale spisali się zawodnicy Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu - Sempai Kinga Skalniak 2-kyu oraz Sempai Mateusz Zoń 2-kyu przygotowani przez Sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan, powołani do kadry narodowej przez Zarząd OYAMA PFK na czele z Hanshi Janem Dyduchem 8 dan.

me2103-26m.jpg


Nasza "złota" dwójka zdobyła 4 medale, Kinga 2 złote w Kata i Kobudo a Mateusz, 1 złoty w Kata i 1 srebrny w Kobudo. To jest nasz najlepszy występ, nikt nie może mówić o przypadku, oboje ćwiczą prawie 10 lat, są wielokrotnymi Mistrzami Polski.
Czytaj więcej...


Egzamin OYAMA Karate w Olkuszu.
Młodzi karatecy z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu 06.05.2013 roku zdali egzamin na stopnie uczniowskie "kyu" przed Shihan Andrzejem Pierzchałą 6 dan z Krakowa - Dyrektor IKF ds.szkoleniowych (Mistrz Świata z Nowego Jorku ,94 rok). Ponad 30 osobowa grupa karateków została przygotowana przez sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan.
egzamin06052013-53.jpg
Czytaj więcej...


Mistrzostwa Polski w KUMITE !!!
dsc04146m.jpg
Bardzo dobrze spisali się Karatecy Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu na XVIII Mistrzostwach Polski OYAMA KARATE w KUMITE, które odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim / Moszczenicy w dniach 13/14.04.2013r.

Młodzi Karatecy z Olkusza przygotowani przez sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan zdobyli 5 medali!!!

1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe a tuż za podium w Lekkim Kontakcie znalazła się Kinga Kowal natomiast w Semi-Knockdawn też zabrakło szczęścia Kindze Skalniak, obydwie zawodniczki po wyrównanych pojedynkach przegrały decyzją sędziów (jednym punktem).
Czytaj więcej...


ŻYCZENIA od Sensei Kazimierza Skalniaka
Wesołych Świąt Wielkanocnych,
pokoju ducha,
wiary w Boga i ludzi.
Umiejętności dostrzegania
piękna tego świata
i oczywiście wiary w Siebie
i swoje możliwości.

życzy sensei Kazimierz Skalniak12 medali na Mistrzostwach Polski w Kata
23 marca 2013 roku w Łasku odbyły się XIX Mistrzostwa Polski OYAMA Karate w Kata, w których udział wzięło 25 klubów z całej Polski, startowało 195 zawodników.

Nasi wspaniali zawodnicy zdobyli 12 medali w kata i kobudo: 4 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe.

jkok-ask2013-04m.png


Organizatorem XIX Mistrzostw Polski był Łaski Klub Sztuk Walki na czele z sensei Stanisławem Kołodziejskim 2 dan. Patronat nad mistrzostwami objęli Marszałek Województwa Łódzkiego - pan Witold Stępień oraz OYAMA Polska Federacja Karate.
Czytaj więcej...


22 medale na III Mistrzostwach Polski Centralnej Oyama Karate w kata w Łodzi
mpc-lodz-2013.JPG


2 marca 2013 roku w Łodzi odbyły się III Mistrzostwa Polski Centralnej OYAMA Karate w Kata.

Znakomicie spisali się karatecy z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu, przygotowani przez sensei K.Skalniaka 3 dan. Olkuszanie zdobyli 22 medale: 10 złotych, 5 srebrnych, 7 brązowych.
Czytaj więcej...


Nagrody dla naszych najlepszych zawodników
nagroda-starosty-2013-2m.jpg


21 lutego 2013 roku w Starostwie Powiatowym w Olkuszu, najlepsi zawodnicy Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu otrzymali nagrody Starosty Olkuskiego Pana Jerzego Antoniego Kwaśniewskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu. Nagrody wręczał Zastępca Starosty Pan Henryk Kieca, który gratulował wszystkim odniesionych sukcesów, życzył zdrowia, dalszego rozwoju i kształtowania charakteru.
Czytaj więcej...


Ach, to była Gala!
gala-najlepsi-oyama-01-m.jpg


15.02.2013 roku w restauracji "Olimpijka" MOSiR w Olkuszu na ulicy Wiejskiej, odbyła się Gala Laureatów 2012 roku - Najlepszych Sportowców Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu.

Organizatorem był Zarząd Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu na czele z Prezesem Kazimierzem Skalniakiem, który dokonał oficjalnego otwarcia.
Czytaj więcej...


Obóz zimowy Jurajskiego Klubu OYAMA Karate - Zawoja 2013
oboz-zawoja-01-m.jpg


Wspaniałe Ferie Dzieci i Młodzieży Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu w Zawoi.
Od 12 stycznia 2013 r. do 19 stycznia 2013r. ponad dwudziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży z Gminy Olkusz Powiatu Olkuskiego, Gminy Trzyciąż i Powiatu Krakowskiego aktywnie wypoczywała w Zawoi , najdłuższej wsi w Polsce - 18 km, największej , obecnie liczy ponad 3000 numerów.
Kierownikiem obozu zimowego była Pani Marta Skalniak, a wychowawcą sensei K.Skalniak.
Czytaj więcej...


Pokaz karateków Jurajskiego Klubu OYAMA Karate dla WOŚP w Jangrocie ZS-Gmina Trzyciąż
wosp-oyama-2013-05-m.jpg W dniu 13 stycznia 2013 r. odbył się 21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego hasłem przewodnim było: „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”. Karatecy Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu również wzięli udział w tym wielkim przedsięwzięciu, odpowiadając na zaproszenie Zespołu Szkół w Jangrocie, gdzie „grał” gminny sztab WOŚP.Czytaj więcej...


Egzamin na stopnie uczniowskie "kyu" przeprowadził Shihan Andrzej Pierzchała 6 Dan- Dyrektor OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate do spraw wyszkolenia.
egzaminy_07012013-02-m.jpg
7 stycznia 2013 roku w Zespole Szkół nr 4 w Olkuszu odbył się egzamin OYAMA Karate na stopnie uczniowskie "kyu", do egzaminu przystąpiło prawie 50 karateków z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu. Młodzi karatecy zostali przygotowani przez sensei Kazimierza Skalniaka 3 dan.
Czytaj więcej...


Wyniki III Olkuskiej Olimpiady Oyama Karate
olimpiada-2012-19-baner.jpg


15 grudnia 2012 roku w Olkuszu w Hali Sportowo-Widowiskowej odbyła się
III Olkuska Olimpiada OYAMA Karate dla Dzieci i Młodzieży.

Organizatorami Olimpiady byli MOSiR w Olkuszu zarządzany przez pana dyrektora Dariusza Murawskiego oraz Jurajski Klub OYAMA Karate w Olkuszu na czele z prezesem sensei Kazimierzem Skalniakiem 3 dan.

Olimpiada zgromadziła prawie 70 zawodników z terenu Miasta i Gminy Olkusz oraz powiatu olkuskiego a także spoza niego.

Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak: wahadło (bieg na odcinku 25m x 2), bieg po "kopercie", slalom, (bieg między pachołkami) skłon, szpagat, Mae-Keage (kopnięcie prostą nogą w przód-w górę), Seiken-Ago-Uchi (uderzenie ręką) Uchi -Mawashi-Keage- Jodan (okrężne kopnięcie prostą nogą na wysokość własnej głowy).
Czytaj więcej...


III Olkuska Olimpiada OYAMA Karate
plakat-www-olimpiada-2012.jpg baner-www-olimpiada-2012.jpgPUCHAR POLSKI OYAMA Karate w Kumite Radom - 25 listopda 2012 rok.
trzy-medale-27112012.jpg

radom-oyama-top-21m.jpg

25 listopada 2012 roku w Radomiu odbył się Puchar Polski OYAMA Karate w Kumite w konkurencjach walki – Lekki-Kontakt .
W zawodach wystartowało ponad 120 zawodników z 35 klubów OYAMA Karate z całej Polski.
Jurajski Klub OYAMA Karate w Olkuszu reprezentowało
5 zawodników : Weronika Furman kategoria Młodzik powyżej 45 kg, Alicja Milej kategoria Juniorka Młodsza do 50 kg, Kinga Kowal kategoria Młodzik do 35 kg, Hubert Kubik kategoria Junior Młodszy do 50 kg, Miłosz Milej kategoria Młodzik do 35 kg.
Nasze zawodniczki zdobyły: 2 złote medale: Weronika Furman i Alicja Milej oraz 1 srebrny – Kinga Kowal.
Czytaj więcej...


Bardzo udane Mistrzostwa karateków z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu na Mistrzostwach Małoposki OYAMA Karate w Kumite (w walce ) w Andrychowie
andrychow-kumite.png 27.10.2012r. W Andrychowie odbyły się Mistrzostwa Małopolski OYAMA Karate w Kumite (w walce). Olkusz reprezentowało 6 zawodników z naszego klubu przygotowanych przez sensei K.Skalniaka 3 dan. Zdobyliśmy 4 medale!

Organizatorem Mistrzostw był Małopolski Klub OYAMA Karate kierowany przez sensei Jacka Kasperka 3 dan oraz Gmina Andrychów pod patronatem OYAMA Polska Federacja Karate .
W turnieju wzięło udział ponad 200 zawodników z 22 klubów z całej Polski.
Czytaj więcej...


Kolejny sukces naszych zawodników w I Pucharze Polski w Turku !
turek_20-10-2012_080m.png 20 października 2012 roku w Turku odbył się I Puchar Polski OYAMA Karate w Kata.
Organizatorem był Turkowski Klub Karate w Turku kierowany przez sensei Włodzimierza Rygierta 3 Dan pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Turku oraz OYAMA Polskiej Federacji Karate .
Na części oficjalnej gościli przedstawiciele władz miasta oraz Starostwa Powiatowego i liczni sponsorzy oraz wielu innych gości.
Otwarcia turnieju dokonał założyciel OYAMA Karate i Prezes Zarządu Hanshi Jan Dyduch 8 Dan z Krakowa.

Jurajski Klub Oyama Karate w Olkuszu reprezentowało 14 karateków przygotowanych przez sensei Kazimierza Skalniaka 3 dan oraz Dorotę Skalniak 1 kyu i Kingę Skalniak 2 kyu.
Osiągnęliśmy bardzo dobry wynik - 10 medali !!!
Czytaj więcej...


Zapisy tylko dla młodzieży i dorosłych!
Rozpoczęcie treningów od 16 listopada 2012 roku
raz w tygodniu w każdy piątek z możliwością trenowania 2 a nawet 3 razy w tygodniu
godz.18.00
Zespół Szkół nr 4 (Budowlanka)
Czytaj więcej...


Zapisy !!! : OYAMA KARATE sensei K. Skalniak 3 dan , trener mistrzów Europy i Polski- zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych

Jurajski Klub Oyama Karate w Olkuszu jest Największym i Najlepszym Klubem Karate, licencjonowanym przez OYAMA Polską Federację Karate oraz International Karate Federation.

Pierwszy trening i pokaz odbędzie się 12.09.2012r. w Zespole Szkół nr 4 w Olkuszu ( Budowlanka )
godz. 18.00.( środa ,grupa zintegrowana )

Zajęcia gr.początkująca: pon.i śr. 18.00- 19.00

Karatecy od 8-kyu oraz młodzież i dorośli trenują:
pon.i śr. od godz. 19.15. ( rozpoczęcie 12.09.)


Zadroże: rozpoczęcie 11.09.12r.(wtorek)- godz.18.00

Zapraszamy i zachęcamy również dziewczyny


Grupa tylko dla młodzieży i dorosłych - zgłoszenia
tel. 605-624-414


Treningi Oyama Karate uczą :
Wytrwałości w dążeniu do celu
Jak pracować nad sobą
Jak radzić sobie ze stresemPierwszy trening i pokaz bezpłatnie!

Przyjdź,zobacz,spróbuj!
Czytaj więcej...


Treningi w Zadrożu
Sensei Kazimierz Skalniak 3 dan zaprasza wszystkich chętnych do wznowienia treningów niezależnie od stopnia i wieku do Zadroża.
Pierwszy trening odbędzie się 14 sierpnia o godz. 18.00.
Zapisy od września. Szczegóły w następnym komunikacie lub telefonicznie 605-624-414Karatecy z Olkusza nad Morzem Bałtyckim!
Obóz KarateOd 30 czerwca do 13 lipca w Kątach Rybackich w ośrodku wczasowo-kolonijnym "Bumerang" nad Morzem Bałtyckim wypoczywali i trenowali karatecy z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu i ich znajomi.

Organizatorem i opiekunem obozu sportowego był sensei Kazimierz Skalniak 3 Dan, a kierownikiem kolonii - mgr Marta Skalniak. Obóz ten był jednocześnie zamknięciem sezonu szkoleniowego 2011/2012, bardzo aktywnego i bardzo udanego.
Czytaj więcej...


Mistrzostwa Jury z sukcesami
01_jura_16062012m.jpg16.06.12r. w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Olkuszu odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko - Częstochowskiej Oyama Karate w Kata i Kobudo o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz, udział wzięło prawie 150 zawodników z 8 klubów.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Olkusz Panu Dariuszowi Rzepce za objęcie patronatem i wsparcie turnieju. Serdeczne podziękowania należą się współorganizatorowi mistrzostw - MOSiR w Olkuszu zarządzanemu przez Pana Dyrektora Dariusza Murawskiego.

Mistrzostwa stały na dobrym poziomie sportowym, a w kilku kategoriach poziom był bardzo wysoki, rywalizowali ze sobą Mistrzowie i medaliści Mistrzostw Polski, ich zacięte pojedynki cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności i były prawdziwą ozdobą mistrzostw.
Czytaj więcej...


Zaproszenie
plakat_2012-06-16_m.jpg
Serdecznie zapraszamy
na IV Mistrzostwa Jury Krakowsko - Częstochowskiej
w sobotę 16 czerwca 2012r. od godz. 8:30
do Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR w Olkuszu.


Zapraszamy - Przyjdź, naprawdę warto!Sempai Ewelina Madejska zdała egzamin na 1 Dan - czarny pas
dsc00521m.jpg 26-27.05.12 r. w Krakowie odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie "Dan". Egzamin przeprowadził Shigeru Oyama 10 Dan. Sempai Ewelina Madejska po teście technicznym 27.05. rano ,przystąpiła do walk, 15 walk po 2 minuty ze zmieniającym się partnerami to ogromny wysiłek.
Trzeba dużej determinacji aby pokonać ból i zmęczenie.
Cel został osiągnięty - marzenie się spełniło.
Były łzy radości ,po dziesięciu latach trenowania emocje w takim dniu są ogromne , jedno uderzenie lub przypadkowa kontuzja mogą oddalić wymarzony czarny pas.

Serdeczne Gratulacje Składamy Sensei Ewelinie Madejskiej , karteczce Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu . OSU !!!
Czytaj więcej...


Sukces Huberta Kubika 5 kyu - Srebrny Medal w Kumite!
dsc00416m.jpg Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kumite

12 i 13 maja 2012 r. w Hali MOSiR w Tychach odbyły się Mistrzostwa Polski Oyama Karate w KUMITE ( walce)
Czytaj więcej...


Wakacje 2012 - Kąty Rybackie - Nie tylko dla ćwiczących !
Jurajski Klub Oyama Karate w Olkuszu zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych ćwiczących i niepraktykujących karate na obóz rekreacyjno- sportowy.Ilość miejsc ograniczona.Decyduje kolejność zgłoszeń.
Czytaj więcej...


XVIII Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kata - podsumowanie
egzdorota1kyu_3m.jpg31 marca 2012 roku w Olkuszu odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Oyama Karate
w Kata. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z 30 klubów z Polski.

Zawodnicy z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu pod przewodnictwem sensei Kazimierza Skalniaka 3 Dan zdobyli 13 medali: 4 - Mistrzostwa Polski, 3 - Wice Mistrzostwa, 6 - brązowych medali.
Czytaj więcej...


Wyniki Mistrzostw Polski
Zakończyły się XVIII Mitsrzostwa Polski Oyama Karate w Kata.
Tutaj można zobaczyć wszystkie wyniki.

Nasi karatecy z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu
zdobyli 13 medali - gratulujemy.Zaproszenie
Serdecznie zapraszamy na organizowane przez Jurajski Klub Oyama Karate wraz z MOSIRem Olkusz XVIII Mistrzostwa Polski Oyama Karate w Kata. Mistrzostwa pod patronatem Burmistrza MiG Olkusz Dariusza Rzepki odbędą się 31 marca 2012r. w Olkuszu w Hali Sportowo Widowiskowej.

Z Wszystkimi informacjami Mistrzostw można zapoznać się na specjalnej stronie.Pokaz na 40 - leciu "Budowlanki"
29 marca 2012 roku karatecy z naszego Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu pod przewodnictwem sensei Kazimierza Skalniaka 3 dan wystąpili w specjalnym pokazie karate podczas 40 - lecia "Budowlanki" w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu.
Czytaj więcej...


RMF FM i XVIII Mistrzostwa Polski 31.03.12- MOSiR Olkusz-Wywiad z sensei Kazimierzem Skalniakiem 3 dan oraz sempai Kingą Skalniak 2-J
28 marca 2012 roku w Krakowie w siedzibie ogólnopolskiego radia RMF FM (Kraków Kopiec Kościuszki)został przeprowadzony wywiad z sensei Kazimierzem Skalniak 3 dan oraz z sempai Kingą Skalniak 2-J.Wywiad przeprowadził redaktor RMF FM Maciej Grzyb.
Czytaj więcej...


Dorota Skalniak zdała na 1 kyu
egzdorota1kyu_3m.jpg 9 marca 2012 roku w Krakowie przed Hanshi Janem Dyduchem 8 dan egzamin na 1 kyu zdała Dorota Skalniak zawodniczka Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu, przygotowana przez tatę sensei Kazimierza Skalniaka 3 dan. Dorota zaliczyła egzamin na "+5". Sprawiła mi tym ogromną niespodziankę.
Czytaj więcej...


Sukcesy na Mistrzostwach Polski Centralnej
3 marca 2012 roku w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Centralnej Oyama Karate w Kata.

Kolejne Mistrzostwa można zaliczyć do bardzo udanych. Olkuszanie zdobyli 16 medali: 7 złotych, 1 srebrny, 8 brązowych.
Czytaj więcej...


OPIS - XVIII Mistrzostwa Polski OYAMA Karate w Kata – Olkusz 2012
baner_oyama_mp2012.jpg Organizatorami XVIII Mistrzostw Polski OYAMA Karate w Kata są:
  • Jurajski Klub Oyama Karate w Olkuszu - reprezentowany przez Prezesa Zarządu sensei Kazimierza Skalniaka 3 dan,

  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu – reprezentowanym przez Dyrektora Dariusza Murawskiego

  • Oyama PFK – reprezentowana przez - Prezesa Zarządu Hanshi Jana Dyducha 8 dan z Krakowa.


Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Dariusz Rzepka.


Oyama Karate


Twórcą stylu jest Wielki Mistrz Shigeru OYAMA 10 dan – obecnie zamieszkały w Nowym Jorku, legenda światowego karate. Shigeru OYAMA to największy z żyjących mistrzów kontaktowego karate w świecie.

W ciągu swojej blisko 70-letniej kariery zasłynął m.in.: zwycięskimi pełno kontaktowymi walkami ze 100 kolejnymi czarnymi pasami. Jak podkreśla Hanshi Jan Dyduch: "Shigeru Oyama to przede wszystkim wspaniały mistrz i nauczyciel, skromny, pracowity, cierpliwy i wyrozumiały człowiek. Umie nie tyko oceniać, ale także uważnie słuchać". Shigeru często przybywa do Polski na zaproszenie Hanshi Jana Dyducha, w maju tego roku przeprowadzi egzamin na stopnie mistrzowskie "Dan" oraz weźmie udział w międzynarodowym seminarium w Krakowie. Shigeru Oyama, jak sam mówi lubi Polaków za pracowitość i ogromną wolę walki. Dla nas to ogromny zaszczyt, wyjątkowy czas i ogromna radość móc ćwiczyć z takim Mistrzem i "czerpać " energię do jeszcze większej aktywności.
Czytaj więcej...


21 medali przywiezionych do Olkusza

25.02.2012 roku w Żaganiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Oyama Karate w kata i Kobudo. Organizatorem mistrzostw była sekcja Oyama Karate WKS "Sobieski" kierowany przez sensei Artura Niezgodę 3 dan.
Czytaj więcej...


Egzamin Oyama Karate przed Shihan Andrzejem Pierzchałą 6 dan
W dniu 8.02.12r. w Zespole Szkół nr 4 w Olkuszu odbył się egzamin Oyama Karate na stopnie uczniowskie 'kyu'.


Czytaj więcej...


Nagrody Starosty Olkuskiego
19 stycznia 2012 roku w Starostwie Powiatowym w Olkuszu Karatecy z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu otrzymali nagrody Starosty Olkuskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu.W uznaniu za osiągnięte medale na Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy Zastępca Starosty Henryk Kieca wręczył dyplomy i nagrody rzeczowe nagrodzonym: Norbertowi Szwagierczak, Karolinie Szwagierczak, Kindze Skalniak, Grzegorzowi Furgalińskiemu, Kacprowi Lis (na ręce trenera) oraz Patrykowi Papież.

Dyplom i nagrodę Starosty otrzymał również sensei Kazimierz Skalniak 3 dan za szczególne osiągnięcia w pracy trenerskiej.
Czytaj więcej...


Udane Egzaminy Eweliny Madejskiej i Patryka Papieża
17.12.2011r w Krakowie przed Hanshi Janem Dyduchem 8dan, zdali egzamin na 1 kyu - Ewelina Madejska, 4kyu - Patryk Papież.

Dwójka karateków z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu bardzo dobrze się spisała.

Dużą wytrzymałością musiała wykazać się sempai Ewelina, po prawie dwugodzinnym egzaminie technicznym po krótkiej przerwie stoczyła 12 walk po 2 dwie minuty - zmęczenie było ogromne ale zakończone sukcesem.
Czytaj więcej...


Zyczenia Świąteczne i Noworoczne
Radosnych pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia
oraz samych sukcesów w Nowym Roku 2012, wszystkim życzy sensei K.Skalniak 3 dan .

Treningi w Nowym Roku będą tylko w "Budowlance"

Pon-Środy :17.50 do 18.50 grupa początkująca

19.10 do 20.10 grupa średnio-zaawansowana
Czytaj więcej...


Kinga Skalniak i Grzegorz Furgaliński z Pucharami Burmistrza
ii-olimpiada.jpg
Czytaj więcej...


Olimpiada
4.12.11r w Hali Widowiskowo Sportowej - MOSiR w Olkuszu
odbędzie się:

II Olkuska Olimpiada Oyama Karate Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.
Czytaj więcej...


Rozpoczynamy treningi Oyama Karate - sezon 2011/2012
Treningi Oyama Karate 2011/2012

Jurajski Klubu Oyama Karate rozpoczyna zapisy dla dzieci ,młodzieży i dorosłych.

Wakacje z Oyama Karate
Bezpłatne treningi w wakacje z Oyama Karate w Hali MOSiR w Olkuszu

Egzamin Oyama Karate w Olkuszu
20-06-2011-073-m.jpg 20.06.2011r w Olkuszu odbył się egzamin na stopnie uczniowskie "kyu", egzamin przeprowadził sensei Kazimierz Skalniak 3 Dan. Do egzaminu przystąpiło
ponad 30 zawodników, ta świetna grupa młodych karateków z Powiatu Olkuskiego i spoza niego zdała egzamin wyróżniająco.
Wszyscy zrobili ogromne postępy a większość dzięki pracy nad sobą i poprawieniu swojej sprawności fizycznej, udziale w różnych turniejach, zdobytych medalach z dużą dojrzałością i pewnością siebie podeszła do kolejnego sprawdzianu. Rywalizacja z kolegami z innych klubów nauczyła ich koncentracji i skupienia. Podniosła samoocenę, dała większą wiarę
w siebie i swoje umiejętności.

Egzamin Oyama Karate w Krakowie
dsc05620m.jpg18.06.2011r w Krakowie zdała egzamin na 2 kyu ( brązowy pas ) Dorota Skalniak przygotowana przez sensei K.Skalniak 3 Dan.
Ogólnopolski egzamin przeprowadził Hanshi Jan Dyduch 8 Dan, który po egzaminie pogratulował mi świetnych córek , Kinga 3 kyu jest brązową medalistką Mistrzostw Polski i Finalistką Mistrzostw Europy w Estonii.
Dorota po ponad godzinnym dynamicznym egzaminie technicznym, zdanym w ładnym stylu po krótkiej przerwie przystąpiła do testu z Kumite (Walki).Dorota dzielnie wytrzymała trudy tego wymagającego testu-10 walk po 2 minuty ze zmieniającymi się sparing partnerami.

Udane Mistrzostwa naszych karateków
110611_161325_karate_olkusz_azralka_20110612_1483133497m.jpg

Zaproszenie
zaproszenie-2011-oyama-mistrzostwa-m.jpgMistrzostwa Europy w Estonii
me_estonia_2011_3m.jpg W dniach 14 - 15 maja odbyły się Mistrzostwa Europy Oyama IFK European Open Championships 2011 - Johvi -Estonia

Czwórka karateków z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu przygotowanych przez sensei Kazimierza Skalniak 3 Dan spisała sie na '5+'.
Po bardzo dobrych prezentacjach wicemistrzem Europy został Norbert Szwagierczak 6 kyu. Zwyciężając w eliminacjach z Estończykiem i dwoma Rosjanami w finale spotkał się z Polakiem.

Kacper Lis 1 kyu w kata zdobył brązowy medal, a w kobudo zajął czwarte miejsce. Karolina Lis 1 kyu oraz Kinga Skalniak 4 kyu nie osiągnęły podium, lecz z pełnym uznaniem mogę powiedzieć, że ich start stał również na bardzo wysokim poziomie technicznym.

trening
2 maja 2011 roku tj.poniedziałek trening o zwykłej porze.


11 czerwca 2011 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Olkuszu odbedą się III MIstrzostwa Oyama Karate w Kata i Kobudo o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Serdecznie zaprasza sensei Kazimierz Skalniak 3 dan.

Kolejne udane mistrzostwa
17.04.11r. w Żaganiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Oyama Karate w Kata i Kobudo.
W mistrzostwach udział wzięło prawie 70 zawodników z 7 klubów tj: Żagań, Poznań, Brzeszcze, Bieniów, Żary, Łódź, Olkusz.
Bardzo dobrze zaprezentowali się karatecy z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu przygotowani przez sensei K.Skalniak 3 Dan. Trzynasto osobowa drużyna z Olkusza zdobyła 13 medali : 7 złotych, 3 srebrne, 3 brązowe oraz 2 czwarte miejsca.

Egzamin Oyama Karate
18.04.11r. w Zespole Szkół nr.4 (Budowlanka) w Olkuszu odbył się egzamin Oyama Karate na stopnie uczniowskie ‘kyu’. Do egzaminu przystąpiło ponad 40 karateków z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu z powiatu Olkuskiego i spoza niego.
Egzamin przeprowadził Shihan Andrzej Pieszchała 5 Dan z Krakowa Dyrektor do Spraw Wyszkolenia Technicznego w Oyama Polskiej Federacji Karate. Karateków przygotowali sensei K.Skalniak 3 Dan wraz z sempai Eweliną Madejska 2 kyu, Dorotą Skalniak 3 kyu, Kingą Skalniak 4 j.

Galeria zdjęć
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z treningów w Zadrożu przed XVII Mistrzostwami Polski. Link13 pucharów w Zatorze
zator_02_04_2011_04m.jpg 02 kwietnia 2011r. w Zatorze odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Zatora w Oyama Karate w konkurencji semi-knockdown i kata. W zawodach udział wzieło prawie 240 zawodników z 8 klubów: Zator, Wadowice, Oświęcim, Węgierska Górka, Chocznia, Tarnobrzeg, Olkusz.
Kolejny sukces odnieśli zawodnicy z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu. Przygotowani przez K.Skalniaka 3 Dan oraz córki Dorote i Kinge. Olkusz wystawił 23 zawodników i przywiózł 13 pucharów.

Sukces olkuskich karateków
Karatecy z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu odnotowali bardzo dobry występ na XVII Mistrzostwach Polski Oyama Polskiej Federacji kata 26.03.11r.
Piętnasto osobowa kadra przygotowana przez sensei Kazimierza Skalniaka 3 dan oraz córki Dorote i Kinge, wywalczyła 7 medali! – 1 złoty, 6 brązowych.
Mistrzostwa skupiły 205 zawodników z 28 klubów z Polski.

Mistrzostwo Polski w pięknym stylu wywalczyła Karolina Szwagierczak 7 kyu - kategoria dziecko. "Złota" Karolina nie dawno skończyła 7 lat. Karate ćwiczy od 4 roku życia. Świetnie sobie radzi na turniejach, potrafi się maksymalnie skoncentrować, jest "typem" zwycięzcy.

Dyskoteka Oyama Karate
dyskoteka_oyama_2011_05m.jpg 28 stycznia 2011 roku w CABAŁA COMPLEX odbyła się Oyama Dyskoteka dla karateków z Jurajskiego Klubu Oyama karate w Olkuszu oraz rodziców i opiekunów. Organizatorem był Zarząd Klubu wraz z prezesem K. Skalniak 3 Dan. Jak to zwykle bywa, mimo trudnego początku ze względu na dobór muzyki, dyskoteka jednak świetnie rozkręciła się i wszyscy bawili się znakomicie.
„Dobry karateka jest również dobrym tancerzem „– tak powiedział kiedyś Shoshiu Shigeru Oyama 10 Dan - i to jest prawda! Lekkość i spryt można doskonalić również tańcząc.


Wycinki prasowe
 
Start Slideshow | Back to the Index
 
62_gk_oboz
63_gk_oboz_1
64_ziemiaolkuska
65_tygodnikmalopolski
66_przegladolkuski
67_przegladolkuski
68_przegladolkuski
69_przegladolkuski
70_zoltyjez
71_tygodnikmalopolski
72_gazetakrakowska
73_zoltyjez
74_zoltyjez
75_ziemia_olkuska_oyama
76_jurajska_olimpiada_po
77_olkuszanin
78_infoolkusz
79_olkuszanin
80_eolkusz
81_eolkusz
82_infoolkusz
83_olkuszanin
84_olkuszpl
85
86
87
88
89
90bez_nazwy_1
91big_gazeta_01
92big_gazeta_04
93big_gazeta_05
94big_gazeta_06
95big_gazeta_07
96big_gazeta_08
97big_gazeta_09
98big_gazeta_10
99big_gazeta_11


[Admin] :: Powered by MyGallery 1.7.3


Wycieczki
 
Start Slideshow | Back to the Index
 
wycieczka_1_big
wycieczka_3_big
wycieczka_4_big


[Admin] :: Powered by MyGallery 1.7.3

13 V 1999 - Wyjazd do Ojcowskiego Paruku Narodowego. Zwiedziliśmy zobaczyliśmy, poznaliśmy, grilowalismy.
Copyright © Jurajski Klub Oyama Karate
Wykonanie: ITlike.pl